PARTYINFO
MYSTIC SKATE CUP 2004
Datum konání: |
25.07.2004 - neděle |
Místo konání: |
Praha - Štvanice |
DJs: |
Soulsource, Orion, Salezly, Loutka |
Live: |
Aquasky vs Masterblaster + MC Manic (UK), Plus Minus (SK), Riviera Playboyz (CZ), Dorothy Sanchez (FR), The AirBags (CZ), Donots (D), Zipera (PL), Soil (CZ), Stephunk T (CZ), Pablo's Majic Karpet (Mexico) |
Začneme asi úplně klasicky...Jak byste definovali Váš vlastní a alespoň v Čechách dost originální styl, který kombinuje akustické nástroje, s elektronickými postupy?
Ubik: Asi je to směs všeho co jsme dělali v minulosti.
Zed: Já bych se nechtěla tak úplně vyhraňovat, ale s trochou nadsázky by to mohl být elektronický pop.
Okej, tak teď na Vás půjdu psychologicky – Láďo jak to vidíš pocitově, a zkus třeba říct, co do toho vnášíš ty a co narozdíl od tebe třeba Zed?
Ubik: Krom samplů, zvuků, třeba taky formu, aranže a rytmiku, Zed přijde s harmonií a s zpěvovou linkou a pak už to dáváme do kupy všichni společně.
V kapele je Vás víc – máte živou basu/kontrabas, živý bicí a živej Fender – což je vlastně jazzová kombinace – i Vaše kapelka, resp. hudebníci z jazzu vycházej.
Do jaký míry Vás to ovlivňuje při tvorbě.???
Ubik: Je to vlastně přesně naopak, nejdřív přineseme z PC nastíněnou věc, kterou zkoušíme zahrát živě, třeba Kuba Zitko – klávesák – to obohatí harmonicky, nějakou změnou nebo sólem ze kterého lze ten zmiňovaný jazz cítit. Cítíme se být spíš klubovou popovou kapelou než nějakou jazzovou partou.
Jak ste na tom textově?
Zed: Já nosim nějaký útržky Láďovi, který tomu zase dá zase formu, a dohromady z toho pak vyjde jednoduchý a čistý příběh.
Láďa dříve spolupracoval s Ohm Square, točil desku Načevě a taky býval výborným bubeníkem, jak moc je pro tebe důležitá rytmika?
Ubik: Moc, když to nemá spodek tak mě to nebaví, dost času u PC trávím právě rytmikou.
Zůza dříve zpívala v relativně známé kapele Funtasy Milk o níž Jan P. Muchow před časem prohlásil že je to velmi nadějný projekt. Jak je to s nimi dneska?
Zed: Bohužel sme se pro neshody zájmů rozpadli.
A ještě jednou na Zed: Kde dříve, resp. s kým jsme tě mohli slyšet zpívat?
Zed: Tak z těch známějších jsem dříve zpívala s Bow Wave jako host, ráda sem jezdila do Varů. Potom jsem zpívala s Gang ala Basta, natočila jsem jednu pecku s Chrisem Sadlerem, párkrát s různýma Djejema jako Liquid A, jednou s Liquid Harmony na Žebříku nebo s Boshkou a Pinltichem, někdy s Bluem.
Jak ste se vlastně dali do kupy? Původně, nebo kostrou tý kapely jste vy dva, kde ste k sobě vlastně přišli?
Zed: My dva s Láďou jsme se seznámili na Újezdě, a přes příjemné mejdany jsme se dostali k muzice. Pak sme se dlouho neviděli, Ubik hodně točil ale tak nějak jsme oba věděli, že se k tomu vrátíme, a když mě pak napadly nějaký písničky, hned jsem věděla na koho se mám obrátit.
Ubik: Začali jsme zkoušet ve sklepě na Starém Městě, kde jsem prodával hudební nástroje – tehdy sme si řikali TV Emotions a s Cool Creamem z Wakaty jsme jezdívali hrát. Pak přišla Zed s peckama, dva roky jsme na tom dělali a zbytek kapely jsme dali do kupy se spolužáky Zed z konzervatoře. Kluci jsou šikovní a hodně to obohatili – jsou to Kuba Zitko – klávesy, Aleš Slavík – basa, Roman Vícha – bicí.
PMK - Pablo’s Majik Karpet pocházejí z největšího města na světě – z Mexico City. Po letech pouličních jamů se tu dala dohromady parta šesti muzikantů: Rainbow (saxofon), Hiadi (kytara), Eking (kytara), Jachu (basa), Omar (bicí) a Pablo, který je ve spirituální esenci.
Jejich hudba je ovlivněna mnohými styly - funky, jazzem, bluesem, ale nejbližším se jim stal opravdový soul. Je to prostě až hypnotizující hudba s nádechem drsného života v Mexico City s podtónem Latinské Ameriky.
Pablo‘s Majic Karpet jsou skvělou, našlapanou partou, ale to většinou nestačí. Důležitá je hlavně špetka štěstí, která vás dřív nebo později potká, jinak se může stát, že zemřete úplně neznámí. Štěstěna seděla někde opodál, když tuhle partu Mexičanů poznal Maroš.
Stalo se to v jednom mexickém plážovém baru V Puerto Escondido, kde zrovna vystupovali Pablo’s Majik Karpet. Z ničeho nic vypadla elektřina, najednou byla všude tma a všechny sound-systémy na celé pláži zmlkly. Jen tihle kluci hráli dál... Záhada?
V žádném případě! Na vymoženosti moderní kultury jako je elektřina totiž zvysoka kašlou! Mají soběstačný equipment, komba na akumulátory a nástroje ovládají i poslepu. Tím pádem je něco jako výpadek proudu nemůže rozhodit ani v nejmenším.
O tři měsíce později přišlo pozvání z Čech od Maroše. Pablos‘ Majk Karpet neváhali a vydali se na cestu. V Čechách měli původně během dvou letních týdnů odehrát tři koncerty. Po jejich prvním vystoupení na Mystic SK8 Cup dostali celkem 40 dalších nabídek.
Ve finále zůstali tři měsíce, během kterých odehráli celkem 50 vystoupení včetně MFF v Karlových Varech nebo na MTV party v Bratislavě. Stihli navštívit rádio Expres a Evropu 2, vystupovali i v České televizi a aby toho nebylo málo, podpořili akci Nadace pro uprchlíky pod záštitou Václava Havla.
V polovině 90. Soulsource objevil jungle music, na které se stal neodvratně závislým.
Skvělá technika, kterou si vybrousil během svých hip hopových začátků, a velká kreativita v setech z něj udělala velmi žádaného a bookovaného DJe, čímž se zařadil do spolku s lidmi jako LTJ Bukem, Kemal, Suv, Wacko, Roni Size, Dilinja, Lemon D, Matrix, Pascal, J Majik, Goldie a mnoha dalšími.
Ve STREET stánku si můžete nedávno vyšlé nulté číslo tohoto časopisu s míchaným CD od DJe Wiche koupit za zvýhodněnou cenu 99,- Kč. Kromě toho zde budou k dostání všechny tituly z produkce Mad Drum, včetně kontroverzních SuperCroo a novotou vonícího CD singlu LA4.
STREET je ulice. Ulice je město. Město jsi ty i my. Centrum, periferie…mají duši. Nechceme tolik psát, abyste věděli. Víte i bez toho. Chceme, abyste věděli jedno jediný - kašleme na žabomyší války typu underground vs. mainstream. Náš prostor není jednostranná scéna.
Není to ani fundamentalismus. Je to ulice, odkud to přichází, a ulice kam se to jednou zase vrátí. Je to svoboda rozhodování, tvoje vlastní svoboda, co je dobrý a co ne. Je to muzika, streetart, je to sport, volný čas mladých lidí, pro který je město jediná platforma.
Barevné zdi, brka, holky, kluby, mejdany. To je STREET.
Chichagof
Chichagof je nejnovější skateboardový film z produkce Veeco (Volcom), který představuje sílu současného skateového Volcom teamu (Geoff Rowley, Mark Appleyard, Rune Glifberg, Dustin Dollin, Caswell Berry, Ryan Sheckler a další) v kvalitách celovečerního filmu.
Kombinace 16 mm kamery, super 8 a digitálního formátu poskytla skvělé možnosti při výrobě tohoto dokumentu z cest po Asii, Evropě, Jižní Americe s plynulým prolínáním severoamerické architektury a jejími betonovými stavbami.
Chichagof je věnováno památce Scotta Stamnese a pojmenováno po rybářské lodi jeho otce, která ozdobila první Volcom skateový film s názvem Freedom Wig. Tento nejnovější a nejskateovější filmový počin z produkční dílny Veeco se určitě stane tím ukázkovým v každé vitríně.
Hot Chocolate
Je novým firemním skateboardovým videem známé značky Chocolate skateboards. Tento snímek má na svědomí jeden z nejlepších kameramanů Ty Evans (Transworld skateboarding) a známý režisér úspěšných videoklipů (Beastie Boys, Fat Boy Slim nebo Bjork) a celovečerních filmů (V kůži Johna Malkoviče) Spike Jonze.
Hot Chocolate není jen firemní sk8 video, ale je uděláno formou dokumentu s rozhovory týmových jezdců o historii a současnosti a použitím zvláštních a originálních efektů, které umocňují celkový zážitek z filmu. Díky těmto netradičním postupům a skvělému skateboardingu (Gino Iannucci, Marc Johnson, Kenny Anderson, Scott Johnston, Mike York a další) je Hot Chocolate - „a skateboard documentary“ ojedinělým skateboardvým videem.
Týmový jezdec Marc Johnson to vystihuje v několika větách: „Když si dokážeš něco představit, tak to dokážeš i realizovat…Skateboarding jsou realizované nápady. Když zkoušíš trik dost dlouho, nebo když si ho představuješ, jak funguje, tak ho v podstatě na skateboardu můžeš udělat.“ - Marc Johnson (profesional skateboarder, skater of the year 2003).
Včetně Tomáše Vintra – nejúspěšnější český závodník na zahraničních závodech (2. místo na Freestyle.ch 2003, Curych, Švýcarsko, 16. místo na Mistrovství světa v Dortmundu 2003, 2. místo na prvním závodě série Etnies European Open 2004 – Linköping, Švédsko) a Petra Horváta – Mistr ČR 2003.
Přední registrovaní jezdci na MSC 2004:
Disciplína streetstyle:
Austen Seaholm (USA) – vítěz MSC 2003
Tobias Albert (GER) – vítěz MSC 2000
Javier Sarmiento (SP) – vítěz MSC 2001
Bastien Salabanzi (FR) – trojnásobný mistr Světa a dvojnásobný mistr Evropy
Chad Bartie (AUS) - 2. místo na MSC 2003
Daisuke Mochizuki (JAP) – 4. místo best trick MSC 2003
Mark Appleyard (USA) – skater of the year 2003
Chris Senn (USA) – skater of the year 1996
Dominick Dietrich (A) – mistr Evropy 2003, 5. místo na MSC 2003
Billy Marks (USA)
Jim Gagne (USA)
Kevin "Spanky" Long (USA)
Aaron Suski (USA)
Bryan Herman (USA)
Flo Marfaing (GER)
Morgan Campbell (Australia)
Petr Horvát (ČR) – vítěz kvalifikace MSC 2002, mistr ČR 2001 a 2003
Tomáš Vintr (ČR) – 7. místo na prestižním závodě Vans Triple Crown 2004 (USA), mistr ČR 2002
Disciplína vertikální rampa:
Sandro Dias (BRA) – vítěz MSC 2002 a 2003
Rune Glifberg (DEN) – vítěz disciplíny vertikální rampa MSC 2000
Jurgen Horrwath (GER) – vítěz kvalifikace na MSC 2003 a 3. místo
v best trick contest na MSC 2003
Cristiano Mateus (BRA)
Neil Hendrix (USA)
O co se soutěží:
O celkové prize money 30.000 USD, které se rozdělí do všech třech disciplín.
Vítězové MSC 2003:
Streetstyle
1. Austen Seaholm (USA)
2. Chad Bartie (Australia)
3. Daniel Vieira (Brasil)
Vertikální rampa
1. Sandro Dias (Brasil)
2. Andy MCDonald (USA)
3. Marcelo Kosake (Brasil)
Best trick contest:
Street – Danny Wainwright (UK)
Vert – Sandro Dias (Bra)
Závodní disciplíny:
Streetstyle
- hlavní disciplína
- jezdí se na ploše zastavěné uměle vytvořenými překážkami, které co nejvěrněji
napodobují městské prostředí (schody, obrubníky, zábradlí…)
- hodnotí se styl, rychlost, obtížnost, výška provedených triků a využití skateparku
vertikální rampa
- královská disciplína díky extrémní náročnosti
- závodník provádí obtížné triky jak na hraně rampy tak i nad ní
- disciplína, ve které jde hlavně o vymýšlení nových triků, které zatím nikdo jiný neovládá
best trick contest
divácky i jezdecky velmi oblíbená disciplína, ve které se ti nejlepší snaží zajet ty nejtěžší triky, které si nemohou dovolit během vlastních závodů Letos se poprvé pojede takzvaná předkvalifikace určená pouze evropským jezdcům. Oficiálně se jich zatím registrovalo kolem osmdesáti včetně dalších, kteří se zaregistrují do závodu až na místě. Předkvalifikaci nebudou muset jet jezdci, jenž se v posledních třech letech umístili do 40. místa na Mystic Sk8 Cupu nebo do 10. místa na letošní sérii závodu Etnies European Open 2004.
Hlavní Program
Pátek 23. července
12:00 otevření pro veřejnost
12:00 - 16:00 oficiální trénink
16:00 – 21:00 předkvalifikace evropských jezdců
20:00 - 22:00 koncerty: Plus Minus (SK)
Riviera Playboyz (CZ)
Dorothy Sanchez (France)
Sobota 24. července
12:00 otevření pro veřejnost
12:00 - 18:15 kvalifikace streetstyle
19:00 - 20:30 kvalifikace vertikální rampa
20:30 - 22:00 koncerty: The AirBags (CZ)
Donots (Germany)
22:00 - 24:00 Sedmý kontinent
23:00 - 24:00 koncert: Zipera (PL)
Neděle 25. července
12:00 otevření pro veřejnost
12:30 -16:15 semifinále streetstyle
16:30 - 18:00 finále vertikální rampa
18:15 - 19:15 finále streetstyle
19:15 - 19:45 best trick contest streetstyle
20:30 - 22:00 Hip Hop DJ`s
23:00 – 01:00 Aquasky VS Masterblaster feat MC Manic (UK)
22:00 - 06:00 Sedmý kontinent non stop…..
Za anglickým projektem Aquasky stojí trojice Brent Newitt, Dave Wallce a Kieron Bailey. Kluci se znali už v osmdesátých letech, kdy se věnovali hlavně hip-hopu a graffiti. Dave a Kieron jsou také členy battle crew Outkastz.
Poté co se všichni nějakou dobu otrkávali jednotlivě, spojili v roce 1995 síly v projektu Aquasky, s cílem produkovat drum’n’bassové skladby. Vliv rave kultury a hip hopu na jejich tvorbu je zcela logický.
Již start měli Aquasky raketový, hned první track který zkusmo poslali na Moving Shadow, v té době asi nejvíce ceněný britský dnb label, kde se chytil a v zápětí i vyšel. No a od té doby už v pohádce o Aquasky narážíme jen na samé klady a pozitiva.
Od roku 1995, kdy jim vyšel zmiňovaný singl Dezires Images, poznamenali svými talenty nejen drumandbassovou, ale i breakbeatovou scénu. Dnes již zavedení producenti Aquasky vlastní i několik labelů, jakou jsou respektované značky Sonix, Incident nebo Passenger.
Jejich DJské sety jsou nápadité a nabité energií stejně jako hudba, kterou skládají. My se můžeme těšit, že tato energie bude umocněna vystoupením geniálního MC Manica.
Na svém kontě mají nespočet singlů na řadě nejrespektovanějších labelů, prosazují se stejně snadno v drum’n’bassu i v breakbeatu. I proto vzniklo rozlišovací označení Aquasky (dnb) a Aquasky vs. Masterblaster (breakbeat).
Mezi jejich nejvýznamnější releasy patří i EP Orange Dust z roku 1997 na kterém hostovali Big Kwam a Big Shug z Gangstarr a dvě alba na labelu Moving Shadow: Bodyshock a remixové album Aftershock. Ve své breakbeatové poloze se jako Aquasky vs. Masterblaster prezentovali albem Beat the System na značce Botchit and Scarper. Za zmínku stojí i pozice Aquasky jako remixérů. Naše trojice vložila své ruce na dílka umělců jako Galliano, Everything but the Girl, Sneaker Pimps, The Runaways nebo A Guy Called Gerald.
Sedmý kontinent
Na východním cípu ostrova Štvanice je přírodní travnatý prostor, kde návštěvníci objeví tzv. „Sedmý kontinent“. Zde bude po celou dobu probíhat bohatý program s hudební produkcí z domova i ze zahraničí. Představí se zde například polská hip hopová parta Zipera, mexičtí Pablo’s Majic Karpet, domácí experimentalisté SOIL či již zmiňovaní Aquasky vs Masterblaster s MC Manicem.
Program sedmý kontinent:
Sobota:
14:00 – 15:00 CD – The Streets „A grand come for free“
15:00 – 16:00 Kino – Hot Chocolate (skateboard film)
16:30 – 17:30 Koncert – Soil (CZ)
17:30 – 18:30 Kino – Chicagof – (Volcom skateboard film)
20:00 – 22:00 DJ Soulsource
22:00 – 23:00 Zipera (PL)
23:00 – 02:00 DJ Orion VS DJ Soulsource
Neděle:
14:00 – 18:00 CD (chill out, latino)
18:00 – 01:00 DJ Salezly (Latino)
21:00 – 22:30 Stephunk T live (CZ)
22:30 – 23:00 DJ Salezly
23:00 – 01:00 Pablo’s Majic Karpet (Mexico City)
01:00 – 01:30 DJ Salezly
01:30 – 03:30 Aquasky VS Masterblaster (UK)
03:30 – 05:30 DJ Loutka
Třídenní vstupenky k sehnání v pražských sk8shopech
Třídenní vstupenky na jedenáctý ročník Mystic Sk8 Cupu je možné zakoupit za 690,- ve vybraných pražských sk8shopech jako Mystic Skates, 69 shop, Boarderking, Boogaboo, Burton, N-1, Mambo, Easy Rider, Revolution, Balance, Tora Bora, Skateshop Anděl, El Niňo a Snowboardel Senovážná 6. Na místě stojí třídenní lístek o sto korun více tedy 790,- Kč. Jinak jsou lístky k sehnání v předprodeji v síti Ticketpro a Ticketstream.
První známá jména jezdců, kteří přijedou na letošní MSC 2004
S tím jak přibývá jezdců registrovaných na MSC 2004, můžeme oznámit první velká jména v závodní síti. Nechybí mezi nimi loňský vítěz disciplíny streetstyle Austen Seaholm. Za zmínku také stojí profíci jako Billy Marks, Jim Gagne, Chris Senn, Kevin "Spanky" Long, Aaron Suski, Bryan Herman, Cristiano Mateus, Rune Glifberg, Dayne Brummet a Juergen Horrwath.
O dalších jezdcích Vás budeme brzy informovat.
Letos se v Evropě uskuteční pouze dva závody Světového poháru ve skateboardingu
Každoročně se konají v Evropě čtyři závody Světového poháru ve skateboardingu. Jedním z nich je samozřejmě Mystic Sk8 Cup 2004. Letos poprvé se uskuteční pouze dva, protože Armagedon Cup v Anglii a Scandinavia Open v Dánsku byly zrušeny.
Prvním závodem WCS v Evropě je Globe World Championships v Dotrmundu, který je přesně týden před MSC 2004. S největší pravděpodobností také do Prahy přijedou všichni jezdci, jenž se závodu v Dortmundu zúčastní.
Již brzy přineseme fotografie nového Mystic Skateparku a jeho 3D model.
V rámci letošního Mystic Sk8 Cupu 2004 se uskuteční největší evropský graffiti battle nazvaný Write4Gold, který je kvalifikací pro Česko a Slovensko a koná se v devíti evropských zemí.
Vítězné Crew (soutěžící skupiny) jednotlivých států se setkají na velkém finále v rámci festivalu Splash, který se koná v německém městě Chemnitz.
Zaregistrované crew, kterých je celkem 9, budou soutěžit v několika disciplínách. Tou hlavní je takzvaný concept painting (10 hodin legal), což klasické malování na zeď, která bude dlouhá 200m. Dalšími disciplínami je skething, thowups a tagging. Všechny disciplíny bude hodnotit porota složená z následujících jmen: Romeo (SUK, Germany), Kane (TPM, Germany), Kaos (GFA 156, Germany) a Cakes (DSK, Czech republic).
Doposud zaregistrované soutěžící skupiny:
FA/OBA2 Crew (Anes, Demon, Frisco) - Teplice
FH33 Crew (Piano, Lacmo, Kino) - Ostrava
ABX Crew (Kolor 179, Wladimir 518, Ash 721, pois 811) - Praha
ESA Crew (Kano 152, Laek, Moca..) Teplice
PRN Crew (Acer, Paus, Del, Sick, Baid, Cho) - Olomouc
TKCD Crew (Dize, Teve, Most, Key, Masker) - Praha
NTS Crew (Patsa, Roth, Sweb, Siz) - Praha
CMR/TOP Crew (2Mad, Wronk, Lee, Nehone, Blunk) - Praha
AF Crew (Nakea, Cops 192, Aiwa, Duke, Kafes 33) - Praha
Mystic Sk8 Cup - MSC je profesionálními jezdci považován za jeden z nejlepších závodů v sérii Světového poháru ve skateboardingu – WCS a u nás za jednu z nejlepších akcí a oslavu streetové kultury, kdy se vedle sebe představí skateboarding, hip hop, grafitti, hc & punk, breakbeat, drumnbass atd.
Letošní jedenáctý ročník se uskuteční 23. – 25.7. 2004 už tradičně na ostrově Štvanice v Praze 7 za účasti jezdců z absolutní světové špičky z více než dvaceti zemí světa včetně Austrálie, Brazílie, Japonska, Kanady a USA.
Na MSC se sejdou tisíce diváků z celé Evropy a odjinud a závod má pravidelně TV pokrytí do celého světa na kanálech Eurosport, Extreme sports channel a fox TV. Díky tomu se daří spolupracovat se zahraničními sponzory bez nichž by nebylo možné MSC pořádat. Průběh závodů se od roku 2001 přenáší do celého světa v přímém přenosu na internetu.
Jedná se o open air závod s otevřeným zastřešením streetstyle plochy a tribun pro diváky. Jede se v disciplínách streetstyle, vertikální rampa a best trick.
Součástí každého MSC jsou živé koncerty předních světových skupin a DJ´s. Minulý rok se jako vrchol představil japonský experimentátor DJ Krush, na jehož vystoupení se dodnes vzpomíná. Letošním vrcholem hudebního programu bude vystoupení britských Aquasky vs Masterblaster s MC Manicem.
Tato trojka se pohybuje na rozhraní breakbeatu, drumnbassu a hiphopu, takže se rozhodně je na co těšit. Jak tvrdí domácí guru lámaných beatů DJ Koogi: „Aquasky jsou jediní producenti, kteří ať už zavítají na pole breakbeatu nebo drumnbassu, vždy je to kvalitní produkce a u Djů si získá uznání.“
Na východním cípu ostrova Štvanice je přírodní travnatý prostor pro Relax Zónu, kde bude celou dobu probíhat program v Global Connection stanu.
www.mysticsk8cup.cz - již brzy v provozu